Home >> Regional News >> 2011 Pub Runners After Two Events

2011 Pub Runners After Two Events

Thanks to everyone who so far has completed two of the six races. Next up is the Evan’s Run 10K on May 22nd in Norwell, Ma. We hope to see you there. There were several missing runners from the An Ra’s Mo’r race results, so if your name is missing, please email us at nerunner@comcast.net

1. Lee Danforth, Norwood   

2. Aaron Price, Brookline

3. Terry McNatt, Needham                       

4. Mark Reeder, Brighton                         

5. Gregory Picklesimer, Newton

6. Jonathan May, Charlestown

7. John Ayers, Beverly

8. Macdara Nash, Concord

9. Joe O’Leary, Medford

10. Bobby Bligh, Wakefield

11. Robert Cipriano, Belmont

12. Mark Knapp, Boston

13. Chris Lundeen, Boston

14. Michael McGrane, Newton

15. Chris Spinney, Arlington

16. Christopher Smith, Woburn

17. Neil Finnegan,Somerville

18. Matthew Fuhrmeister, Woburn

19. Gordon MacFarland Arlington

20. Andrew Gordon, North Chelmsford

21. Aharon Wright,Somerville

22. Brian Mahoney, East Weymouth                      

23. Dennis Delaney, Harvard

24. Peter Heslam, Newburyport

25. Paul Corcoran, Needham

26. Ken Warren, Wilmington

27. Kevin Kelley, Charlestown

28. Nicholas Tsanotelis, Milton

29. Theo Kindermans, Waltham

30. Brian McCarthy, East Bridgewater

31. Daniel Atkinson, Mansfield

32. David Wessman, Scituate

33. Kevin Guarnott, Jamaica Plain

34. Terry Wnek, Holbrook

35. Tom Dmukauskas, Cambridge

36. Michael Quinn, Arlington

37. Brian LaValle, Somerville

38. Richard Tabbut, Beverly

39. Paul Hammond, Lexington

40. John Martin, Hyannis

41. Peter Noyes, Marshfield

42. Tim Kane, Preston, Ct

43. Kevin Gallerani, Uncasville, Ct

44. Chris Diehl, Dedham

45. Jimmy Fallon, Walpole

46. Steve Seaver, Cumberland, RI

47. David Thai, Boston

48. Stephen Peckiconis, Roslindale

49. Jason Lachapelle, Arlington

50. Brian Tinger, Somerville

51. Steve Allen, Charlton

52. Thomas Stracqualursi, Stoughton

53. Scott Lennox, Hopkinton

54. Christopher Thompson,

55. Steve Houde, Medway

56. Joe Ciavattone, Milton

57. Steve Pepe, Bedford

58. Chris Tannian, Wakefield

59. Steve Seaver, Cumberland, RI

60. Benjamin Nosek, South Boston

61. Todd Ireland, Somerville

62. John Winters, Norton

63. Bob McColgan, Dedham

64. Jim McLaughlin, Sandwich

65. Gerard McDonald, Reading

66. David Pember, Medfield

67. Gesa Kirsch, Boston

68. Jack Murphy, Waltham

69. William Hall, Needham

70. Greg Houde, North Haverhill

71. Aaron Beer, Natick

72. Kyle McAlister, Braintree

73. Lenny McAlister, Braintree

74. Gordon Pilotte, Medford

75. Alex Yen, Boston

76. Stephan Rubin ,Somerville

77. Mark Young, North Attleboro

78. Tom Foltz, Stowe, Vt

79. Jeffrey Cahill, Mansfield

80. Nathan Ray, Charlestown

81. Steve Baranowski, Norwell

82. Michael Joyce, Cambridge

83. Timothy McLeod, East Weymouth

84. Peter Fopiano, Melrose

85. Barry Lavalle, Woburn

86. Ronald Richardson, Brighton

87. Tommy Leedberg, Somerville

88. John   J. McGourty, Dedham

89. Ryan Hayman, Somerville

90. Jeremy Fischer, Jamaica Plain

91. Andrew Turco, Somerville

92. Richard Leonard, Framingham

93. Eric Foss, Jamaica Plain

94. Eric Buda, Somerville

95. Marc MacDonald, Somerville

96. Mike Tatian, Natick

97. Dale Davis, Plymouth

98. Michael MacNeil, Melrose

99. Edward Carroll, Winthrop

100.              Edward Dowling, Plymouth

101.              Jim Cotter, Wakefield

102.              David Chwalek, Concord

103.              Joseph Brown, Marlboro

104.              Mark Bogosian, Bridgewater

105.              Claudio Sierra, Dedham

106.              Matt Finkel, Cambridge

107.              Len Bolton, Plymouth

108.              Dan Fitzpatrick, Hopkinton

109.              Dick Doran, Dedham

110.              Paul Clark. Hanson

111.              Luis F. Ortiz, Hyde Park

112.              Robert Binns, Sharon

113.              Patrick Ralph, Riverside, RI

114.              Thomas Brennan, Lexington

115.              Kevin J Curley, Milton

116.              Gary Richards, Plymouth

117.              Steve O’Neil, Plymouth

118.              Andy Roy, Waltham

119.              Kevin Santoian, Newtonville

120.              Mark Figura, Methuen

121.              Bob Murray, Scituate

122.              Jack Fagan, Revere

123.              Thomas Wurm Sudbury

124.              Bruce Rogers, Winchester                          

125.              Mike Nixon, Gorham, Me

126.              Jack Gay

127.              Michael O’Connor, Nashua, NH

128.              Mark Cullen, Watertown

129.              Thomas Dwyer, Portsmouth

130.              Christopher Wargo, Wellesley

131.              Jonathan Knight, Worcester

132.              Robert (bob) Pacetti, Fitchburg

133.              Bob Hillman,

134.              Walter Corcoran, East

135.              Stephen Shea, Hyde

136.              Michael Scaviola,

137.              Ed Kehoe, Taunton

138.              George Russo, Waltham

139.              Bill Fleming, Norwood

140.              Joseph O’Sullivan, NOrwood

141.              Michael Lodge, Cambridge

142.              Ross Burbine, Scituate

143.              Malcolm Smith,

144.              Jim Henry, Norwood

145.              Tim Wagner, Newton

146.             

Check Also

2019 NER Pub Series XXII Schedule, Rules & Manifesto

Scroll down past race listings for all important rules of engagement   The Schedule:   …

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
X